„INVL Baltic Real Estate“ per pirmąjį pusmetį uždirbo 1,9 mln. eurų grynojo pelno

Investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovės „INVL Baltic Real Estate“ konsoliduotas grynasis pelnas per šių metų pirmąjį pusmetį buvo 1,9 mln. eurų ir, lyginant su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, išaugo 24,8 proc. Bendrovės konsoliduoto nuosavo kapitalo vertė šių metų birželio pabaigoje buvo 34,06 mln. eurų. Nuosavo kapitalo vertė akcijai siekė 2,59 euro ir, lyginant su 2017 m. viduriu, išaugo 12,4 proc. (2017 m. pirmojo pusmečio pabaigoje nuosavo kapitalo vertė akcijai buvo 2,42 euro, taip pat įvertinti išmokėti dividendai).
 
„INVL Baltic Real Estate“ konsoliduotos grynosios nuomos pajamos (angl. net operating income) iš nuosavų objektų per šių metų pirmąjį pusmetį buvo 1,7 mln. eurų ir išaugo 43 proc., lyginant su atitinkamu laikotarpiu pernai. Bendrovės konsoliduotos pajamos siekė 2,9 mln. eurų arba 11 proc. mažiau nei praėjusių metų pirmąjį pusmetį, iš jų nuosavų objektų konsoliduotos nuomos pajamos padidėjo 19 proc. iki 2,2 mln. eurų.
 
„Šių metų pirmąjį pusmetį vertiname kaip sėkmingą – tiek ligšiolinis įdirbis, tiek efektyvus turto valdymas lėmė tolimesnį grynųjų nuomos pajamų augimą. Sieksime ir toliau didinti turto vertę bei grąžą investuotojams“, - sakė „INVL Baltic Real Estate“ valdančios bendrovės „INVL Asset Management“ nekilnojamojo turto fondo valdytojas Vytautas Bakšinskas. Jo teigimu, prie šių metų rezultatų augimo prisidėjo ir pernai pabaigta „Vilniaus vartų“ verslo centro pertvarka – lyginant su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu, šių metų pirmojo pusmečio grynosios nuomos pajamos iš šio objekto padidėjo aštuonis kartus ir pasiekė 0,45 mln. eurų.
 
Tikimasi, kad bendrovės pasiekti rezultatai bus aktualūs ir svarstantiems galimybę investuoti į komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą dalyvaujant „INVL Baltic Real Estate“ akcijų siūlyme. „Ši investicinė galimybė yra aktuali ne tik dėl to, kad investavus į komercinį nekilnojamą turtą valdantį fondą nereikia rūpintis šio turto priežiūra – tai daro profesionalų komanda, bet ir dėl to, kad investicijai galima skirti pakankamai nedidelę startinę sumą, priešingai nei įsigyjant nekilnojamą turtą pačiam“, - sakė V. Bakšinskas.
 
Nuo rugpjūčio 18 iki rugsėjo 18 dienos vyks antrasis viešo „INVL Baltic Real Estate“ akcijų siūlymo etapas, kurio metu akcijos kaina bus 2,5900 euro (vėliausiai – rugpjūčio 17 dieną paskelbta bendrovės grynųjų aktyvų vertė akcijai). Pirkimo pavedimus priima „INVL Finasta“ Vilniuje (Gynėjų g. 14), Kaune (Savanorių pr. 349) ir Klaipėdoje (Minijos g. 19). Akcijų gali įsigyti ir instituciniai investuotojai, ir šalies gyventojai. Kiekvienas investuotojas gali įsigyti ne mažiau kaip 500 bendrovės akcijų.
 
Viešą akcijų siūlymą „INVL Baltic Real Estate“ pradėjo gegužės 2 dieną. Jis vyksta trimis etapais – iš viso iki gruodžio 13 dienos investuotojams bus pasiūlyta įsigyti iki 22 proc. arba 2,893 mln. bendrovės akcijų, priklausančių bendrovei „Invalda INVL“. Pirmasis etapas vyko nuo gegužės 2 iki liepos 4 dienos.  
 
„INVL Baltic Real Estate“ valdo nekilnojamąjį turtą Vilniuje ir Rygoje: biurų ir komercines patalpas sostinės „Vilniaus vartų“ komplekse, verslo centrą IBC šalia Konstitucijos prospekto bei biurų pastatus Senamiestyje Vilniaus gatvėje, Šiaurės miestelyje, taip pat „Dommo business park“ gamybos, sandėliavimo ir biuro patalpų kompleksą šalia Rygos aplinkkelio.
 
2018 m. birželio 30 dienos duomenimis, „INVL Baltic Real Estate“ valdomo turto plotas buvo 56,9 tūkst. kv. m, o investicinio turto vertė, atlikus naują vertinimą, padidėjo iki 57,5 mln. eurų. Atsižvelgiant į didelį turto vertės pokytį, lyginant su 2017 metų pabaigoje paskelbta bendrovės rezultatų prognoze 2018 metams, ši prognozė paskelbta negaliojančia.  
 
80 proc. „INVL Baltic Real Estate“ valdomų objektų pagal turto vertę yra centrinėje Vilniaus miesto dalyje, jų užimtumas 2018 m. birželio pabaigoje siekė nuo 77 iki 100 proc.
 
Nuo 2016 m. gruodžio 22 dienos „INVL Baltic Real Estate“ veikia kaip uždaro tipo investicinė bendrovė (UTIB). Bendrovės valdymą perėmė viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių šalyje „INVL Asset Management“. UTIB statusu bendrovė veiks iki 2046 metų su galimybe šį terminą pratęsti dar 20 metų.

Grįžti į naujienų sąrašą