INVL Logo

„INVL Baltic Real Estate“ įteisinta galimybė supirkti savo akcijas

Investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovė „INVL Baltic Real Estate“ galės supirkti savo akcijas. Šis ir kiti sprendimai dėl bendrovės įstatų pakeitimo priimti šiandien, sausio 14 d., įmonės sušauktame visuotiniame akcininkų susirinkime.

„Teise supirkti savo akcijas bus naudojamasi tuo atveju, kai akcijos kaina rinkoje bus mažesnė už grynųjų aktyvų vertę (GAV). Tai suteiks akcininkams papildomų likvidumo galimybių, o „INVL Baltic Real Estate” įsigijus akcijų pigiau nei GAV, likusių akcijų vertė turėtų išaugti”, – sako „INVL Baltic Real Estate“ valdančios bendrovės „INVL Asset Management“ nekilnojamojo turto fondo valdytojas Vytautas Bakšinskas.

Susirinkimo metu taip pat nuspręsta įstatuose pakoreguoti sėkmės mokesčio, mokamo už „INVL Baltic Real Estate“ valdymą jo valdymo įmonei „INVL Asset Management“, skaičiavimo metodiką. Atnaujinta metodika užtikrins, kad šio mokesčio apskaičiavimo ir išmokėjimo taisyklės atitiktų gerąją tarptautinę praktiką ir apimtų visas sumas, kurios buvo faktiškai išmokėtos akcininkams.

Atsižvelgiant į reguliatoriaus nuomonę, kad dalis priimtų sprendimų dėl įstatų pakeitimų yra esminiai, „INVL Baltic Real Estate“ akcininkams, kurie 2021 m. sausio 7dieną turėjo bendrovės akcijų ir nedalyvavo sausio 14 d. vykusiame susirinkime ar nepritarė priimtiems sprendimams, suteikta galimybė parduoti akcijas už grynųjų aktyvų vertę.

Pasak V. Bakšinsko, šis akcijų išpirkimas yra formali pokyčių įgyvendinimo proceso dalis, tad parduoti akcijų per jį nėra privaloma. Pagrindinis „INVL Baltic Real Estate“ komandos tikslas – investuotojų turto vertės didinimas, tad tikintiems bendrovės perspektyva, toliau išlaikyti akcijas taip pat geras sprendimas.

„INVL Baltic Real Estate“ valdo nekilnojamąjį turtą Vilniuje ir Rygoje: biurų pastatus Senamiestyje Vilniaus gatvėje, Šiaurės miestelyje, taip pat „Dommo business park“ gamybos, sandėliavimo ir biuro patalpų kompleksą šalia Rygos aplinkkelio.
 
Bendrovės objektų užimtumas praeitų metų rugsėjo pabaigoje siekė nuo 69 iki 100 proc. „INVL Baltic Real Estate“ šiuo metu valdomo turto plotas yra 25,8 tūkst. kv. m., vertė – 23,5  mln. eurų.
 
Nuo bendrovės, kaip kolektyvinio investavimo subjekto, veiklos pradžios (2016 m. gruodžio 22 d.) „INVL Baltic Real Estate“ yra vienas aukščiausių stabilią grąžą uždirbančių nekilnojamojo turto fondų Baltijos šalyse, prieinamas mažmeniniams investuotojams. Fondas veikia kaip uždaro tipo investicinė bendrovė (UTIB). Bendrovės valdymą perėmė viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių šalyje „INVL Asset Management“. UTIB statusu bendrovė veiks iki 2046 metų su galimybe šį terminą pratęsti dar 20 metų.