INVL Logo

„INVL Baltic Real Estate“ Latvijoje pardavė žemės sklypą plėtojamame „Dommo Logistics and Industrial Park“

Investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovės „INVL Baltic Real Estate“ valdoma įmonė „Dommo Grupa“, šalia Rygos plėtojanti 58 hektarų (ha) logistikos ir industrijos parką „Dommo Logistics and Industrial Park“, užbaigė 3,4 ha žemės sklypo pardavimo sandorį. Sandorio vertė sudarė 0,4 mln. eurų.

Žemės sklypą įsigijo metalo apdirbimo veiklą plėtojanti bendrovė „Innovative metals services“, kuri planuoja jame pastatyti gamybinės ir sandėliavimo paskirties pastatų kompleksą.

„Džiaugiamės įvykusiu sandoriu ir pastaruoju metu išaugusiu susidomėjimu mūsų plėtojamu industrijos ir logistikos parku „Dommo Logistics and Industrial Park“. Dėl geopolitinių įtampų ir pandemijos sutriko tiekimo grandinės, tad Europos gamintojai ieško būdų kaip jas sutrumpinti ir perkelti gamyklas iš Azijos į Europą. Sparčiai augant prekių transportavimo laikui ir kaštams, įmonės bando priartinti gamybą ir sandėliavimą prie galutinio vartotojo.

Toliau tęsiame derybas su kitais potencialiais investuotojais ir laukiame tų, kurie dairosi „built-to-suite“ sprendimų (kai nekilnojamojo turto (NT) vystytojas pastato objektą klientui pagal ilgalaikės nuomos sutartį) ir žemės sklypų su jau sukurta infrastruktūra bei patvirtintu detaliu planu įvairios apimties ir formato komercinės paskirties NT projektams vystyti“, – sako „INVL Baltic Real Estate“ valdančios bendrovės „INVL Asset Management“ nekilnojamojo turto fondo valdytojas Vytautas Bakšinskas.

V. Bakšinsko teigimu, „Dommo Logistics and Industrial Park“ buvimas geografiškai itin patogioje vietoje, pačiame Baltijos šalių centre, vos už kelių kilometrų nuo Latvijos sostinės Rygos ir greta greitkelio A8 bei Rygos aplinkkelio A5 sankirtos yra didžiulis strateginis pranašumas bet kokiam regionu besidominčiam ir plėtros galimybių ieškančiam verslui.

Po sandorio „Dommo Logistics and Industrial Park“ priklauso 55 ha bendro ploto žemės sklypų, kurie yra padalinti į atskirus, nuo 1,5 ha iki 18 ha dydžio sklypus tolesniam vystymui. Kompleksas taip pat turi 13 tūkst. kv. m. sandėliavimo patalpų, o bendras teritorijoje suplanuotų industrinės, logistikos, biurų ir komercinių objektų plotas siekia 200 tūkst. kv. m.

Apie „INVL Baltic Real Estate“

„INVL Baltic Real Estate“ valdo nekilnojamąjį turtą Vilniuje ir Rygoje: biurų pastatus Senamiestyje Vilniaus gatvėje, Šiaurės miestelyje, taip pat 55 ha logistikos ir industrijos parką „Dommo Logistics and Industrial Park“ šalia greitkelio A8 ir Rygos aplinkkelio sankirtos A5. Bendrovės objektų užimtumas metų pabaigoje siekė nuo 98 iki 100 proc.

„INVL Baltic Real Estate“ šiuo metu valdomo turto plotas yra 28 tūkst. kv. m., vertė – 29,7 mln. eurų.

Nuo bendrovės, kaip kolektyvinio investavimo subjekto, veiklos pradžios (2016 m. gruodžio 22 d.) „INVL Baltic Real Estate“ yra vienas aukščiausių stabilią grąžą uždirbančių Baltijos šalyse nekilnojamojo turto fondų, prieinamų mažmeniniams investuotojams. Fondas veikia kaip uždaro tipo investicinė bendrovė (UTIB). Bendrovę valdo Baltijos šalyse pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė INVL. UTIB statusu bendrovė veiks iki 2046 metų su galimybe šį terminą pratęsti dar 20 metų.