INVL Logo

„INVL Baltic Real Estate“ viešina pastato Vilniaus senamiestyje rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus

Investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovė „INVL Baltic Real Estate“ pateikė Vilniaus miesto savivaldybei svarstyti pastato sostinės senamiestyje, Vilniaus g. 37, rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus. Į nekilnojamojo kultūros paveldo objektų sąrašą įtraukto pastato rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus parengė Senojo miesto architektai. 

„Kartu su architektų komanda ilgai ieškojome geriausių sprendimų, kaip šį istorinį valstybės saugomą pastatą pritaikyti šiuolaikiniams poreikiams. Atlikus pastato architektūrinius ir polichromijos tyrimus buvo rastas didelis kiekis išlikusių istorinių sienų ir lubų piešinių, todėl šio kultūros paveldo išsaugojimui, restauravimui ir jo atvėrimui visuomenei pasitelkėme  itin kompetentingus šios srities specialistus. Kartu su  architektų, projektuotojų ir kultūros paveldo specialistų komanda planuojame sukurti išskirtinį objektą, kuris ne tik atitiks šiuolaikinius verslo poreikius, bet ir taps nauju traukos centru senamiesčio gyventojams ir svečiams. O dabar kviečiame visuomenę susipažinti su šio unikalaus pastato Vilniaus senamiestyje rekonstrukcijos projektiniais pasiūlymais“, – sako „INVL Baltic Real Estate“ valdančios bendrovės „INVL Asset Management“ nekilnojamojo turto fondo valdytojas Vytautas Bakšinskas.

Šių metų vasario pabaigoje buvo gautas  tvarkybos darbų leidimas, todėl  jau artimiausiu metu planuojama pradėti pastato tvarkybos darbus. Pastato tvarkybos ir rekonstrukcijos darbus numatoma užbaigti 2024 metų viduryje.

Užbaigus pastato rekonstrukcijos ir tvarkybos darbus „INVL Baltic Real Estate“ rinkai pasiūlys apie 2 100 kv. m. nuomojamo ploto aukščiausios klasės patalpų. Pastato antrame ir trečiame aukštuose bus apie 1400 kv. m ploto biuro patalpų, o pirmame pastato aukšte numatytos trys restoranų patalpos, kurių bendras plotas sudarys apie 700 kv. m ploto.

Investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovė didžiąją dalį patalpų su žemės sklypo dalimi Vilniaus g. 37 įsigijo  VĮ „Turto bankas“ aukcione 2021 metų rugsėjį. Praėjusių metų pabaigoje „INVL Baltic Real Estate“ reorganizacijos būdu prisijungė dalį šio pastato patalpų valdžiusią bendrovę „RE 1” ir tapo vienintele šio išskirtinio pastato Vilniaus senamiestyje valdytoja.

„Vilniaus g. 37 pastato vieta Vilniaus senamiestyje ir išlikusios pastato istorinės vertybės daro šį projektą išskirtiniu. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie šio savo istorija reikšmingo objekto restauracijos ir atgaivinimo. Esame tikri, jog šis projektas ne tik sukurs sėkmingą ir patrauklią aplinką būsimiems pastato nuomininkams ir jų svečiams, bet ir leis uždirbti patrauklią grąžą bendrovės investuotojams“, – teigia nekilnojamojo turto fondo valdytojas V. Bakšinskas.

 

Apie „INVL Baltic Real Estate“ 

„INVL Baltic Real Estate“ valdo nekilnojamąjį turtą Vilniuje ir Rygoje: biurų pastatus Senamiestyje Vilniaus gatvėje, Šiaurės miestelyje, taip pat 55 ha logistikos ir industrijos parką „Dommo Logistics and Industrial Park“ šalia greitkelio A8 ir Rygos aplinkkelio sankirtos A5. Bendrovės objektų užimtumas 2022 metų gruodžio pabaigoje siekė nuo 98 iki 100 proc. 

„INVL Baltic Real Estate“ šiuo metu valdomo turto plotas yra 28 tūkst. kv. m., vertė – 36,4 mln. eurų. 

Nuo bendrovės, kaip kolektyvinio investavimo subjekto, veiklos pradžios (2016 m. gruodžio 22 d.) „INVL Baltic Real Estate“ yra vienas didžiausią  stabilią grąžą uždirbančių Baltijos šalyse nekilnojamojo turto fondų, prieinamų mažmeniniams investuotojams. Fondas veikia kaip uždaro tipo investicinė bendrovė (UTIB). Bendrovę valdo Baltijos šalyse pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė INVL. UTIB statusu bendrovė veiks iki 2046 metų su galimybe šį terminą pratęsti dar 20 metų.