Vienas didžiausių bendradarbystės tinklų Europoje „Talent Garden“ įžengė ir į Vilnių. Šį ketvirtadienį, gruodžio 12 dieną, senamiestyje duris atvėrus bendradarbystės erdvei „Talent Garden Vilnius“, Lietuvos sostinė tapo 20-uoju šio tinklo miestu Europoje.
„Talent Garden Vilnius“ įsikūrė daugiau kaip 2 000 kv. m ploto erdvėje Vilniaus gatvėje (Vilniaus g. 33). Erdvę jai priklausančiame pastate įkūrė investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovė „INVL Baltic Real Estate“, šių metų birželį pasirašiusi franšizės sutartį dėl atstovavimo šiam tinklui.
Erdvėje įsikūrė ir pirmasis šalyje Startuolių muziejus, kurį įrengė Vilniaus miesto turizmo ir verslo agentūra „Go Vilnius“. Iš viso erdvėje yra daugiau kaip 230 darbo vietų, daugiau kaip pusė iš jų yra privačiuose kabinetuose, taip pat įrengta 150 vietų moderni konferencijų salė.
„Startuoliai ir muziejus iš pirmo žvilgsnio – du tarpusavyje sunkiai derantys žodžiai. Tačiau iš tiesų tai originalus būdas parodyti, kad Vilnius yra atviras, patogus ir pažangus miestas verslams kurtis ir plėstis. Tuo pačiu galėsime įvertinti vieną svarbiausių Vilniaus veržlumo variklių – mūsų veiklius, kūrybingus, ambicijos nestokojančius ir drąsius žmones, kurie yra tikrieji mūsų miesto ambasadoriai pasaulyje. Toks muziejus yra geras priminimas ir paskatinimas kiekvienam, kad sėkmei būtina, toli gražu, ne tik gera idėja ir investicijos, bet ir drąsa, atkaklumas bei tvirta komanda“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
„Talent Garden“ tinklo bendraįkūrėjas ir vadovas Davide Dattoli pabrėžia, kad Lietuva jų bendradarbystės tinklui yra svarbi šalis. „Pradėję veiklą Italijoje, prieš ketverius metus įkūrėme pirmą bendradarbystės erdvę už šios šalies ribų. Simboliška, kad ji buvo Kaune. Šiandien džiaugiamės galėdami siekti mūsų tikslo – kurti vertę sujungiant žmones –– ir Vilniuje, kuriame gimsta daug naujų idėjų“, – sako D. Dattoli.
Jis įvertino ir naujosios „Talent Garden Vilnius“ erdvės vietą. „Džiaugiamės puikia šios erdvės lokacija, aplinka bei tikime, kad ir toliau sėkmingai tęsime bendradarbiavimą su šio projekto partneriais kurdami aktyvią veiklą naujojoje erdvėje“, – sakė D. Dattoli.
Kad naujoji bendradarbystės erdvė Lietuvos sostinėje yra reikalinga rodo ir tai, jog iki „Talent Garden Vilnius“ atidarymo buvo pasirašytos sutartys dėl daugiau kaip pusės darbo vietų nuomos privačiuose kabinetuose. „Tikime, kad ši bendradarbystės erdvė taps svarbia susitikimų bei naujų idėjų kūrimo vieta. Esame pasirengę ir toliau aktyviai prisidėti, kad čia būtų puikios sąlygos dirbti, mokytis ir bendrauti“, – sakė Vytautas Bakšinskas, „INVL Baltic Real Estate“ valdančios bendrovės „INVL Asset Management“ nekilnojamojo turto fondo valdytojas.
„Talent Garden Vilnius“ sieks sujungti ne tik galimybes dirbti bei mokytis, bet ir čia susitinkančius žmones. Čia įsikūrusi Lietuvos verslo angelų asociacija „LitBAN“ kartu su partneriais planuoja įvairius renginius startuoliams, investuotojams. Tuo tarpu „Go Vilnius“ įkurtame Startuolių muziejuje bus pristatytos dvylikos išskirtinių Vilniaus startuolių istorijos.
„Talent Garden Vilnius“ įsikūrė pripažinto šalies architekto Justino Šeiboko sukurtame buvusiame Ryšių ministerijos pastate, o jo patalpas naujajai erdvei pritaikė architektė Ieva Folk. „Talent Garden Vilnius“ atidarymas užbaigė pastaruosius dvejus metus vykusius pastato atnaujinimo ir kitus darbus, į kuriuos „INVL Baltic Real Estate“ investicijos iš viso siekia apie 2 mln. eurų.
2011 metais Italijoje įkurtas „Talent Garden“ tinklas veikia 20 Europos miestų 8 šalyse, jo daugiau kaip 25-iose erdvėse darbuojasi per 4 500 kūrybinių ir skaitmeninių industrijų profesionalų.
„INVL Baltic Real Estate“ valdo nekilnojamąjį turtą Vilniuje ir Rygoje: biurų ir komercines patalpas sostinės „Vilniaus vartų“ komplekse, verslo centrą IBC šalia Konstitucijos prospekto bei biurų pastatus Senamiestyje Vilniaus gatvėje, Šiaurės miestelyje, taip pat „Dommo business park“ gamybos, sandėliavimo ir biuro patalpų kompleksą šalia Rygos aplinkkelio.
Nuotraukų autorius – Mantas HeadShooter.