INVL Logo

„INVL Baltic Real Estate“ užbaigė UAB „Pramogų bankas” akcijų pirkimo – pardavimo sandorį

Kaip informavo „INVL Baltic Real Estate” (toliau – „Bendrovė”), 2023 m. birželio 26 d. buvo sudaryta akcijų pirkimo – pardavimo sutartis su UAB „Nesė Group” dėl UAB „Pramogų bankas”, juridinio asmens kodas 30004466 (toliau – „Pramogų bankas“), 100 proc. akcijų įsigijimo. Daugiau informacijos čia: https://view.news.eu.nasdaq.com/view?id=b2f72c6e21372737bfad242283c1e8e3e&lang=lt&src=listed

Bendrovė informuoja, kad 2023 m. liepos 18 d. Bendrovė užbaigė sandorį dėl Pramogų banko akcijų įsigijimo, visos sąlygos numatytos sutartyje buvo įgyvendintos.

Bendrovė įsigijo Pramogų banko akcijas iš UAB „Nesė Group” už 2,9 mln. eurų. Pažymėtina, kad Pramogų banko valdomas pastatas buvo įkainotas 4,6 mln. eurų. Sandoris buvo finansuotas skolintomis lėšomis.  Šiaulių bankas suteikė 2,6 mln. eurų paskolų, iš kurių 1,7 mln. eurų skirti Pramogų banko turimų paskolų refinansavimui, o likusi dalis skirta Bendrovei Pramogų banko akcijų apmokėjimui. Tokiu būdu Bendrovė padidino savo turimo kredito limitą Šiaulių banke iki 15,1 mln. eurų. Taip pat sandorio finansavimui Bendrovės dukterinė įmonė „Rovelija“ išleido neviešą obligacijų emisiją, kurią už 2 mln. eurų išpirko INVL grupės įmonės valdomas privačiosios skolos fondas „Mundus Bridge Finance“.

Bendrovė planuoja artimiausiu metu tęsti esamą Pramogų bankui priklausančio nekilnojamojo turto veiklą, o tolimesnėje ateityje planuojamas nekilnojamojo turto vidaus erdvių atnaujinimas, kurio metu padidės pastato nuomojamas plotas.

Papildoma informacija:

Investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovė „INVL Baltic Real Estate“ užbaigė Pramogų banko pastato Vilniuje įsigijimo sandorį. Už 100 proc. įmonės Pramogų bankas akcijų pramogų, maitinimo ir lošimo verslus valdančiai „Nesė Group“ buvo sumokėta 2,9 mln. eurų.

Šiame sandoryje nekilnojamas turtas buvo įkainotas 4,6 mln. eurų. Sandoriui finansuoti Šiaulių bankas suteikė 2,6 mln. eurų paskolų, iš kurių buvo refinansuotos Pramogų banko turimos 1,7 mln. eurų paskolos. „INVL Baltic Real Estate“ dukterinė įmonė „Rovelija“ išleido neviešą obligacijų emisiją, kurią už 2 mln. eurų išpirko INVL grupės įmonės valdomas privačiosios skolos fondas „Mundus Bridge Finance“.

„Džiaugiamės, jog pavyko įsigyti šį išskirtinį ir visiems puikiai žinomą pastatą. Sprendimą įsigyti šį turtą lėmė tiek puiki pastato vieta centrinėje miesto dalyje, tiek pačio pastato ir jo vidaus erdvių išskirtinumas. Pastatas šiuo metu yra sėkmingai nuomojamas – sandorio metu pastato užimtumas sudarė 87 proc. Artimiausiais metais tęsime esamą pastato veiklą, o tolimesnėje ateityje planuojame pastato vidaus erdvių atnaujinimą, kurio metu padidės pastato nuomojamas plotas“, – teigia „INVL Baltic Real Estate“ valdančios bendrovės „INVL Asset Management“ nekilnojamojo turto fondo valdytojas Vytautas Bakšinskas.

Sostinės A. Stulginskio g. 8 įsikūrusio Pramogų banko bendras plotas sudaro 4,1 tūkst. kvadratinių metrų. Dabar čia veikia renginių organizavimo, naktinio klubo, apgyvendinimo ir administracines veiklas vykdančios įmonės. Istorinis pastatas, kuriame anksčiau veikė kino teatras „Pergalė“, yra valstybės saugomas kultūros paveldo objektas.

„INVL Baltic Real Estate“ valdo nekilnojamąjį turtą Vilniuje ir Rygoje. Bendrovei priklauso biurų pastatai Lietuvos sostinės senamiestyje ir Šiaurės miestelyje, taip pat – 55 hektarų ploto logistikos ir industrijos parkas „Dommo Logistics and Industrial Park“ šalia greitkelio A8 ir Rygos aplinkkelio sankirtos A5.

Iki šio sandorio „INVL Baltic Real Estate“ valdomo turto plotas – 28 tūkst. kv. m., nekilnojamojo turto vertė šių metų kovo pabaigoje siekė 36,6 mln. eurų.

Apie „INVL Baltic Real Estate“

„INVL Baltic Real Estate“ valdo nekilnojamąjį turtą Vilniuje ir Rygoje: biurų pastatus Lietuvos sostinės senamiestyje Vilniaus gatvėje, Šiaurės miestelyje, taip pat 55 ha logistikos ir industrijos parką „Dommo Logistics and Industrial Park“ šalia greitkelio A8 ir Rygos aplinkkelio sankirtos A5. Bendrovės objektų užimtumas 2023 metų kovo pabaigoje siekė nuo 86 iki 100 proc.

Nuo bendrovės, kaip kolektyvinio investavimo subjekto, veiklos pradžios (2016 m. gruodžio 22 d.) „INVL Baltic Real Estate“ yra vienas didžiausią stabilią grąžą uždirbančių Baltijos šalyse nekilnojamojo turto fondų, prieinamų mažmeniniams investuotojams. Fondas veikia kaip uždaro tipo investicinė bendrovė (UTIB). Bendrovę valdo Baltijos šalyse pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė INVL. UTIB statusu bendrovė veiks iki 2046 metų su galimybe šį terminą pratęsti dar 20 metų.

Apie INVL

INVL – tai Baltijos šalyse pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė, kurios įmonės valdo pensijų, investicinius fondus ir gyvybės draudimo kryptis, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas alternatyvias investicijas. Grupės bendrovėms daugiau kaip 300 tūkst. klientų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti daugiau kaip 2 mlrd. eurų vertės turto. Jau daugiau kaip 30 metų veikianti grupė sukaupė svarią patirtį, valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.

Asmuo, įgaliotas suteikti papildomą informaciją:
Valdymo įmonės Nekilnojamojo turto fondo valdytojas
Vytautas Bakšinskas
El.paštas vytautas.baksinskas@invl.com