„INVL Baltic Real Estate“ investuoti į komercinį nekilnojamąjį turtą siūlys jau gegužę

Investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovė „INVL Baltic Real Estate“ viešą akcijų siūlymą pradės gegužės 2 dieną. Remiantis šiandien paskelbtu bendrovės akcijų viešo siūlymo prospektu, akcijų platinimas vyks trimis etapais ir iš viso iki gruodžio 13 dienos investuotojams bus pasiūlyta įsigyti iki 22 proc. arba 2,893 mln. bendrovės akcijų, šiuo metu priklausančių bendrovei „Invalda INVL“. „INVL Baltic Real Estate“ akcijų viešo siūlymo prospektą Lietuvos bankas patvirtino balandžio 23 dieną.
 
Vertinama, kad toks akcijų siūlymas – aktuali alternatyva norintiems investuoti į komercinį nekilnojamą turtą, leidžianti šiam tikslui skirti ir nedidelę sumą. Įsigyti akcijų bus siūloma nuo gegužės 2 iki liepos 4 dienos, nuo rugpjūčio 18 iki rugsėjo 18 dienos ir nuo lapkričio 2 iki gruodžio 13 dienos imtinai. Kiekvieno etapo akcijos kaina bus lygi vėliausiai paskelbtai bendrovės grynųjų aktyvų vertei akcijai.
 
Akcijų galės įsigyti ir instituciniai investuotojai, ir šalies gyventojai. Pirkimo pavedimus bus galima pateikti „INVL Asset Management“ klientų konsultavimo centruose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Kiekvienas investuotojas galės įsigyti ne mažiau kaip 500 bendrovės akcijų.
 
„INVL Baltic Real Estate“ yra brandi kompanija, valdanti patrauklų nekilnojamo turto portfelį. Puiki turto lokacija ir profesionali komanda leidžia sistemingai didinti generuojamą pajamų srautą, taip pat augti ir plėsti nuomojamus plotus, modernizuojant bei pertvarkant valdomus objektus. Manome, kad išaugęs laisvų akcijų kiekis padidins akcijos patrauklumą ir likvidumą. Savo ruožtu laikomės politikos investuoti kartu su klientais į „Invaldos INVL“ grupės valdomus produktus, todėl ketiname išlaikyti 10 proc. „INVL Baltic Real Estate“ akcijų paketą“, - sako „Invaldos INVL“ prezidentas Darius Šulnis.
 
80 proc. „INVL Baltic Real Estate“ valdomų objektų pagal turto vertę yra centrinėje Vilniaus miesto dalyje, jų užimtumas 2018 m. kovo pabaigoje siekė nuo 77 iki 100 proc.
 
„Patraukli objektų lokacija ir efektyvus darbas užtikrinant aukštą objektų užimtumą lėmė, kad pastaraisiais metais „INVL Baltic Real Estate“ grynosios nuomos pajamos iš nuosavų objektų augo ir, tikimės, panašius augimo tempus išlaikys ir ateityje. Tai lemia ir valdomo turto vertės bei grąžos investuotojams didėjimą, tad ieškantiems alternatyvų investuoti į nekilnojamąjį turtą tai yra galimybė nukreipti dalį lėšų į perspektyvų komercinio nekilnojamo turto portfelį“, - sakė „INVL Baltic Real Estate“ valdančios bendrovės „INVL Asset Management“ nekilnojamojo turto fondo valdytojas Vytautas Bakšinskas.
 
Jo teigimu, skirtingai nei investuojant į būstą, šis turtas nereikalauja papildomos priežiūros, be to, investicija pasižymi lankstumu, kadangi investuojama palyginti nedidelė suma, o, prireikus, akcijas galima parduoti.
 
„INVL Baltic Real Estate“ reali vidutinė metinė grąža (skaičiuojant grynųjų aktyvų vertę kaip realizavimo kainą) nuo 2016 m. pradžios, kai vyko pastarasis akcijų platinimas, iki 2017 metų pabaigos siekė 18,4 proc., o nuo bendrovės akcijų įtraukimo į „Nasdaq“ Vilnius biržą 2014 metų birželį iki 2017 metų pabaigos – 14,9 proc. „INVL Baltic Real Estate“ akcijų patrauklumą turėtų padidinti ir praėjusių metų pabaigoje daugiau kaip du kartus – iki 0,13 euro akcijai padidinti dividendai. Tokio dydžio dividendus „INVL Baltic Real Estate“ nusprendė išmokėti už 2017 metus.
 
„INVL Baltic Real Estate“ valdo nekilnojamąjį turtą Vilniuje ir Rygoje: biurų ir komercines patalpas sostinės „Vilniaus vartų“ komplekse, verslo centrą „IBC“ šalia Konstitucijos prospekto bei biurų pastatus Senamiestyje Vilniaus gatvėje, Šiaurės miestelyje, taip pat „Dommo business park“ gamybos, sandėliavimo ir biuro patalpų kompleksą šalia Rygos aplinkkelio. 2017 m. gruodžio 31 dienos duomenimis, „INVL Baltic Real Estate“ valdomo turto plotas buvo 56,9 tūkst. kv. m, vertė – 56,3 mln. eurų.
 
Vertinant investavimo į nekilnojamąjį turtą alternatyvas, „INVL Asset Management“ paskelbto Lietuvos investicijų indekso duomenimis*, investicijų į būstą grąža ilgalaikiame laikotarpyje priklausė nuo to, kokiu laikotarpiu buvo įsigytas turtas (nuo 2016 m. grąža vertinama įtraukiant ir sąnaudas) – jei investicijos į būstą nuomai vidutinė metinė grąža 1996-2017 m. buvo 14,3 proc., tai per pastaruosius dešimt metų ji tesiekė 1,2 proc. Investicijos į būstą jo nenuomojant vidutinė 1996-2017 metų grąža buvo vos 6,4 proc., o per 2008-2017 metus – neigiama 3,7 proc. Vertinant laikotarpį nuo 2014 metų iki 2017 metų pabaigos, investicijos į būstą nuomai vidutinė metinė grąža buvo 8,5 proc., o investicijos į būstą – 3,7 proc.
 
„INVL Baltic Real Estate“ konsoliduoto nuosavo kapitalo vertė 2017 m. pabaigoje sudarė 33,86 mln. eurų. Nuosavo kapitalo vertė akcijai buvo 2,57 euro ir per metus išaugo 11 proc. „INVL Baltic Real Estate“ konsoliduotos grynosios nuomos pajamos (angl. net operating income) iš nuosavų objektų 2017 metais sudarė 2,68 mln. eurų arba 14 proc. daugiau nei 2016 metais. Šiuo metu „Invalda INVL“ valdo 32,23 proc. „INVL Baltic Real Estate“ akcijų.
 
Nuo 2016 m. gruodžio 22 dienos „INVL Baltic Real Estate“ veikia kaip uždaro tipo investicinė bendrovė (UTIB). Bendrovės valdymą perėmė viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių šalyje „INVL Asset Management“. UTIB statusu bendrovė veiks iki 2046 metų su galimybe šį terminą pratęsti dar 20 metų.
 
*Investicijų į būstą grąža apskaičiuota remiantis 1995-2017 m. „Ober Haus“ OHBI indeksu, investicijų į būstą nuomai – 1995-1998 m., remiantis „Ober Haus“ (OHBI) indeksu ir Statistikos departamento nuomos indeksu (50 proc. vertinimo) bei „Alio reklamos“ skelbimais (50 proc. vertinimo), 1998-2017 m. šis vertinimas remiasi „Ober Haus“ nuomos pajamingumų duomenimis (Vilniui suteikta 60 proc. dalis nuomos duomenims, Kaunui – 20 proc., Klaipėdai – 20 proc.). Nuo 2016 m. būsto nuomai pajamos skaičiuojamos įvertinus sąnaudas, kurios sudaro 25 proc. būsto nuomos pajamų.


Pastaba:
Investicijos į uždaro tipo investicinės bendrovės (toliau – UTIB) akcijas yra susijusios su investicine rizika. Bendrovės akcijų vertė gali ir kilti, ir kristi, Jūs galite atgauti mažiau nei investavote ar net prarasti visas investuotas lėšas. Praeities rezultatai parodo tik bendrovės akcijų vertės pokyčius per buvusį laikotarpį. Praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų. Pateikiama informacija neapima visos bendrovės atskleistos informacijos ir turėtų būti skaitoma kartu su bendrovės viešai skelbiama finansine informacija. Pateikti finansiniai duomenys turi būti vertinami kartu su finansinėmis ataskaitomis. Pateikti duomenys atspindi praėjusio laikotarpio situaciją, o praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

UTIB negarantuoja investicijų pelningumo. UTIB akcijų naujausias vertes galite rasti puslapyje bre.invl.com. Prieš priimdami sprendimą investuoti, turite patys ar padedami investicijų konsultantų įvertinti pasirinkto UTIB investavimo strategiją, taikomus mokesčius, visas su investavimu susijusias rizikas bei atidžiai perskaityti UTIB prospektą, taisykles ir pagrindinės informacijos investuotojams dokumentą. Su šiais dokumentais galite susipažinti puslapyje bre.invl.com.

Visa išdėstyta informacija yra reklaminio – informacinio pobūdžio ir negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, pasiūlymas ar kvietimas investuoti į UTIB akcijas. Bendrovė nėra atsakinga už bet kokius trečiųjų asmenų sprendimus, priimtus vadovaujantis tik šiame pristatyme pateikta informacija, ir neprisiima atsakomybės už išlaidas, tiesioginius ir netiesioginius nuostolius, patirtus pasinaudojus tik šia informacija. Pateikiama informacija negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas. Nors šios reklaminio pobūdžio informacijos turinys yra pagrįstas šaltiniais, kurie yra laikomi patikimais, bendrovė nėra atsakinga už šios informacijos netikslumus, pasikeitimus, taip pat ir nuostolius, kurių gali atsirasti, kai investicijos grindžiamos šia informacija. Investuotojo į UTIB teisė pareikalauti išpirkti jam priklausančias akcijas yra apribota.

Grįžti į naujienų sąrašą